Samsung uruchomi kolejny inkubator w Polsce

Prawdopodobnie w tym roku kalendarzowym, stworzymy w Polsce drugi inkubator przedsiębiorczości – zapowiedział Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security Samsunga w trakcie spotkania Cybersec na terenie Krakowa Głównym obszarem zainteresowań nowej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki stanie się cyberbezpieczeństwo.

W wykorzystaniem zlokalizowanego w Lublinie Inkubatora powstawać będą prace dedykowane cyberbezpieczeństwu. Pośród owych odszukają się urządzenia oraz rozwiązania zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa systemom inteligentnym, umożliwiające gromadzenie danych a także ich późniejsze przetwarzanie a także komunikację.

Start-upy, które zakwalifikują się do programu otrzymają pełne wsparcie zarówno grupy menedżerskiej, jak również konstruktorów producenta Samsung, między innymi pracowników warszawskiego instytutu R&D Samsunga. Najciekawsze z pomysłów będą mogły też dostać dofinansowanie. Prócz wsparcia najmłodszych biznesmenów, kolejny Inkubator Samsung zapewni także ogromny program nastawiony do obywateli Lublina, który obejmuje szkolenia, warsztaty z zakresu kodowania albo programowanie.

Lublin, stanowi w jakim pojawi się Samsung Inkubator. Poprzednia tego typu instytucja od nieco ponad roku pracuje już w Rzeszowie i skupia się na sprawach Internetu Podmiotów (IoT) oraz Machine Learning. Grupa start-upów objętych wsparciem to do tej pory 12 różnych pomysłów, chociażby projekt inteligentnych luster WiseGlass, bądź JiTiV – system informatyczny smart home, który wspomaga użytkowników w ekonomicznym użytkowaniu prądu.