CDA.pl teraz też dla użytkowników iPhone’ów i iPadów Specjalna aplikacja CDA dostępna jest ostatnio dla właścicieli smartfonów i tabletów firmy Apple. Od ledwo można pobrać ją za darmo ze sklepu dla systemu iOS.

Nowoczesna „apka” CDA pod iOS dedykowana jest zarówno dla posiadaczy opcji Premium, jak również tych niemających zakupionego pakietu. Jednak wyłącznie osoby wykupujące CDA Premium uzyskują dostęp do całej biblioteki z filmamia i mogą je ściągać na własne telefony. Baza z filmami w ramach CDA Premium przekroczyła póki co 5 300 pozycji.

W okresie pierwszych 14 dni tygodni od pojawienia się apki w App Store liczba pobranych materiałów przekroczyła kilkadziesiąt tysięcy. Orientacyjnie w tym samym okresie specjalna apka CDA była wypuszczona również na urządzenia mające Android TV. Jest to kolejna platforma na której można korzystać z CDA. Aby przypomnieć, apka CDA do zdobycia jest też dla posiadaczy telefonów i tabletów funkcjonujących na Androidzie a także właścicieli Chromecastów.

Apka CDA na smartfony oraz tablety (dla obu platform, a więc dla iOS a także Android) gwarantuje wyświetlanie zarówno materiałów zamieszczanych przez użytkowników (funkcjonuje podobnie jak portal YouTube), jak również filmów z sekcji CDA Premium (wyłącznie dla abonentów usługi). Aplikacja umożliwia zapisywanie niedawno obejrzanych filmów, rozszerzone układanie oraz filtrowanie, natomiast w przypadku subskrybentów również na odtwarzanie niektórych materiałów offline.