Najszybszy na świecie Internet jest w naszym kraju.

INEA dołożoła do swej usługi najszybszy internet na planecie dla osób prywatnych. Symetryczna linia światłowodowa o szybkości przesyłu danych osiągającej nawet 10 Gb/s od dzisiaj dostępny jest dla osób z Poznania. Z tego powodu Polska dołącza do grona zaledwie kilku miejsc na świecie oferujących tak efektywny dostęp do internetu dla klientów prywatnych.

Z oferty transferu 10 Gb/s od dziś skorzystać może ok. 30.000 rodzin w Poznaniu. Do końca tego roku INEA planuje zaoferować taką opcję w całym mieście, a docelowo dostarczać ją na całej własnej sieci światłowodowej też poza Wielkopolską. Symetryczne połączenie wykorzystujące technologię Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości transferu danych do 10 Gb/s dostępne jest w kwocie 399 zł. Poza Polską z tak bardzo szybkiego Internetu mają możliwość korzystać wyłącznie ludzie z Szwajcarii i pojedynczych miejscowości na terenie Stanów Zjednoczonych Japonii, Korei Południowej a także Singapurze.

Usługa łącza 10 Gb/s jest skierowana do osób, które wykonując swoje hobby lub wyzwania związane z pracą, muszą tak pobierać, jak również odbierać informacje z nieosiągalną do tej pory w Polsce szybkością. Symetryczność łącza powoduje, że transfert tego typu danych w dwie strony odbywa się błyskawicznie. Tak szybki Internet docenią też miłośnicy gier. Najnowsze produkcje potrafią potrzebować dziesiątki gigabajtów wolnego miejsca na dysku, a więc nawet na obecnie zapewnianych łączach ich pobieranie trwa tak wiele czasu, by można było to docenić. Posiadając transfer 10 Gb/s czas ten może ulec ogromnemu skróceniu. Chociażby najbardziej wyczekiwana gra obecnego roku RDR II , która ma potrzebować ok. 100 GB przestrzeni dyskowej, na internecie INEA może zostać pobrana w zaledwie 120 sekund.